Milionowa karta SIM zarejestrowana w saloniku Kolportera

W sieci saloników Kolportera zarejestrowano milionową kartę SIM.

Usługa rejestracji kart SIM została wprowadzona w całej sieci Kolportera w październiku 2016 roku. Jej wdrożenie było odpowiedzią na Ustawę z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych, która z założenia ma pomóc we wzmocnieniu mechanizmów koordynacji działań służb i organów w walce z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem.

Zaostrzenie przepisów dotyczących korzystania z kart SIM i obowiązek ich rejestracji

Klienci saloników Kolporter mają możliwość zakupu startera i rejestracji numeru większości operatorów sieci komórkowych działających na polskim rynku. Mogą wybierać spośród: A2 Mobile, Lyca Mobile, Orange, Play, Polkomtel, T-Mobile i Virgin Mobile.

Milionowa karta zarejestrowana w punkcie Koloprtera należy do Play

Do wzrostu liczby rejestrowanych kart w salonikach Kolportera przyczyniają się liczne promocje. Kolporter przeprowadził już kilka akcji polegających na wydawaniu rabatów na doładowanie do każdego zakupionego i zarejestrowanego startera.

Klienci, którzy kupią starter Heyah lub T-Mobile i zarejestrują go w punkcie Kolportera otrzymują rabat w wysokości 15 zł na zakup doładowania o nominale 30 zł. Promocja trwa do końca marca, a doładowania można wykorzystać do końca kwietnia –  mówi Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolportera.

– Jednak największy wzrost jest związany z obecną sytuacją za naszą wschodnią granicą. Wydarzenia ostatnich dwóch tygodni i związany z nimi napływ uchodźców z terenów okupowanej Ukrainy sprawiły, że liczba rejestracji wzrosła lawinowo. Wszystko za sprawą akcji pomocowych realizowanych przez największych operatorów sieci komórkowych: T-Mobile i Polkomtel (Plus), którzy postanowili przekazać część swoich starterów uchodźcom z Ukrainy, którzy trafili do naszego kraju. W salonikach każdy obywatel Ukrainy posiadający paszport lub kartę pobytu może zarejestrować kartę SIM – dodaje R. Szczepaniak.

źródło: Kolporter