Rejestracja kart prepaid w placówkach Poczty Polskiej

Klienci czterech największych operatorów komórkowych: Orange, Play, Plus i T-Mobile mogą zarejestrować kartę SIM w systemie prepaid w placówkach Poczty Polskiej.

Obecnie rejestracja możliwa jest w sieci własnej Poczty Polskiej tj. w 4600 placówkach pocztowych. Wystarczy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i kartę SIM. Obowiązek rejestracji wszystkich używanych w systemie prepaid kart SIM reguluje ustawa antyterrorystyczna, która nakłada obowiązek rejestrowania nowych kart, zaś właścicieli kart będących w użytkowaniu zobowiązuje do dopełnienie formalności do 1 lutego 2017 r.

– Rejestracja karty prepaid w placówkach Poczty Polskiej to przede wszystkim bezpieczeństwo ochrony danych osobowych i możliwość polegania na sprawdzonej i bezpiecznej firmie z największą liczba punktów sprzedaży – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Z rejestracji numeru na kartę w placówkach pocztowych mogą również skorzystać klienci marek: Nju Mobile (Orange), Heyah (T-Mobile) i Plush (Plus).

źródło: Poczta Polska