Rejestracja numeru prepaid w Orange i Nju Mobile przez SMS

Sieć komórkowa Orange uruchomiła możliwość rejestracji numeru prepaid przez SMS.

Jak to działa i kto może skorzystać?

Zdalną rejestrację numeru na kartę przez SMS można zrobić na dane klienta, który posiada umowę w Orange i Nju Mobile lub prepaid zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji np. salonie, kiosku itp. W tym wypadku proces nie wymaga wizyty i weryfikacji dokumentów, ponieważ korzystamy z zweryfikowanych już wcześniej danych. Rejestracja przez SMS jest bardzo prosta i może być zainicjowana przez obydwie strony. Oto szczegóły:

Opcja 1. Rejestracja rozpoczęta przez użytkownika, który ma niezarejestrowany numer na kartę

  • Klient posiadający niezarejestrowany numer na kartę wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu, na którego dane chciałby się zarejestrować. Może wskazać numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny zarejestrowany już numer na kartę (pod warunkiem, że został on zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji).
  • Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na użyczenie danych rejestracyjnych. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.
  • Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Opcja 2. Rejestracja rozpoczęta przez numer z umową lub inny zarejestrowany numer na kartę

1. Klient posiadający numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub numer na kartę (zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji) wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu na kartę, który chciałby zarejestrować na swoje dane.

2. Wskazany numer na kartę otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na zarejestrowanie. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.

3. Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Obydwie opcje rejestracji SMS-em są dostępne tylko dla klientów indywidualnych. Rejestracja SMS-em może odbywać się tylko w ramach jednej marki, czyli Orange – Orange lub Nju – Nju. Więcej informacji o sposobach rejestracji numeru na kartę w Orange i Nju Mobile.

źródło: blog.orange.pl