Rzeczpospolita: Dwie wersje rejestracji kart SIM w Plusie

Według dziennika Rzeczpospolita, klienci przenoszący numer z Plusa do Netii (MVNO Playa) napotykają na pewne komplikacje – informuje portal Telko.in.

Aby przenieść numer telefonu komórkowego do innej sieci, trzeba najpierw zarejestrować kartę SIM u swojego operatora. Dlatego też, gdy weszła w życie tzw. ustawa antyterrorystyczna, nakazująca rejestrację kart prepaid, wydawało się, że przypadków przenoszenia numerów będzie więcej, a przenosiny będą szybsze. Bywa jednak odwrotnie – czytamy dalej.

Z problemem zetknęła się Netia. Telekom odnotował przypadki osób, które chciały przenieść numer telefonu komórkowego do Netii (MVNO Playa) z sieci Plus. Deklarowały, że zarejestrowały już kartę prepaid i przekazywały realizację przenosin Netii. Plus odmawiał przekazania numeru, wyjaśniając, że nie został on zarejestrowany i potrzebna była jeszcze jedna wizyta w salonie telekomu. To zaś oznaczałoby, że Plus stosuje dwie procedury rejestracji. W drugiej (na mocy Prawa telekomunikacyjnego) – prosi dodatkowo o adres.

W T-Mobile i Orange jest inaczej – przy rejestracji prepaidu, czy to aby sprostać wymogom ustawy antyterrorystycznej, czy to by przenieść numer, wymagane są te same dane (imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu). W Orange klient może podać również adres zamieszkania, by otrzymać dodatkowy bonus za rejestrację.

W dniu dzisiejszym (20.12.2016) sieć komórkowa Plus odniosła się do sytuacji opisanej przez Rzeczpospolitą:

– O adres zamieszkania prosimy obecnie jedynie w sytuacji, gdy klient występuje o szczegółowy biling lub chciałby otrzymywać informacje o zmianach w regulaminach świadczenia usług. Wcześniej działając zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym operatorzy mieli prawo domagać się przy MNP również podania adresu, jednak wychodząc na przeciw klientom, procedurę zmieniliśmy już kilka tygodni temu – dodaje Arkadiusz Majewski, Starszy Specjalista Dział Komunikacji Korporacyjnej Polkomtela, operatora sieci Plus.

źródło: Rzeczpospolita, Telko.in, Plus