Jak odblokować nie zarejestrowany numer w Virgin Mobile

59 tys. numerów na kartę wyłączyła wirtualna sieć komórkowa Virgin Mobile Polska, ponieważ nie zostały one zarejestrowane do 1 lutego br. – poinformowała rpkom.pl Grażyna Piotrowska-Oliwa, CEO Virgin Mobile Polska. W sieci Virgin Mobile można jednak odzyskać zablokowany numer do czasu utraty ważności konta.

Możesz odzyskać zablokowany numer

Niezarejestrowane numery nie zostały utracone. Aby odzyskać zablokowany numer i nadal z niego korzystać trzeba go zarejestrować. W Virgin Mobile można to zrobić online i w punktach partnerskich do dnia, w którym kończy się ważność konta. Do rejestracji niezbędna jest weryfikacja poprzez kod PUK oraz trzy ostatnie cyfry numeru karty SIM. Dane te można znaleźć na ramce, z której wyłamaliśmy kartę SIM. W ten sposób numer zostanie przywrócony w ciągu 24 godzin, a niewykorzystane środki z konta będą nadal dostępne.

Piotrowska-Oliwa informuje również, że zarejestrowanych zostało ponad 90,1 proc. kart SIM wykorzystywanych w ciągu ostatnich 30 dni.

Nawet rok na rejestrację zablokowanego numeru Virgin Mobile

W Virgin Mobile każde doładowanie konta wydłużą jego ważność o kolejne 365 dni. Oznacza to, że użytkownicy, którzy doładowali konto 1 stycznia 2017 r, pomimo niezarejestrowania numeru w terminie, mogą go odzyskać do 1 stycznia 2018 roku. Niestety w chwili, gdy konto utraci ważność, niezarejestrowana karta SIM stanie się bezużyteczna, a wszystkie zgromadzone na saldzie środki przepadną.

Terminy ważności aktywowanych pakietów pozostają bez zmian

Jeśli zablokowany numer zostanie zarejestrowany w trakcie okresu ważności pakietu 3w1 – pakiety #WSZYSTKO są ważne 30 dni, będzie on nadal aktywny. Okres, w którym numer był zablokowany nie zmienia terminu ważności pakietu, np. pakiety #BEZLIMITU aktywowane 30 stycznia 2017 roku, pozostaną ważne do 28 lutego 2017 roku, mimo że w tym czasie numer został zablokowany, a potem zarejestrowany.

Więcej informacji o rejestracji karty SIM w Virgin Mobile na: https://rejestrujnumer.pl/virgin-mobile.

źródło: rpkom.pl, Virgin Mobile