Orange: Nie ma konkretnego terminu, po którym numer będzie bezpowrotnie utracony

Sieć Orange wyjaśnia co stanie się z aktywnymi numerami na kartę, które nie zostaną zarejestrowane do 1 lutego 2017 r.:

Jeśli w trakcie blokady skończy się okres aktywny to środki na koncie przepadną. Gdy skończy się okres pasywny, czyli ten, w czasie którego możecie jedynie odbierać połączenia i SMS-y, to faktycznie możecie stracić numer. Jednak, jeżeli w tym czasie go zarejestrujecie, będziecie mogli już normalnie z niego korzystać z numeru – czytamy na blogu Orange.

Nie ma konkretnego terminu, po którym numer będzie bezpowrotnie utracony. Jest to zależne od uruchomionych przez Was usług i promocji oraz kwot doładowań, które mogą wydłużyć trwanie okresu aktywnego. Przykładem może być nasza usługa „Konto ważne rok”. Proces rejestracji po 1 lutego nie różni się niczym od dotychczasowego – informuje pomarańczowy operator. Posiadając zablokowany numer po 1 lutego również otrzymamy przygotowane przez sieć bonusy za rejestrację numeru. Trzeba jednak pamiętać, że obowiązująca promocja bonusów trwa do 28.02.2017 r. i trudno jest przewidzieć czy będzie nadal kontynuowana.

Jeśli zastawiacie się czy rejestracja po 1 lutego będzie płatna lub trzeba będzie pisać odwołania od wyłączenia numeru. Odpowiedzieć Orange brzmi: nie.

źródło: Orange