Jaka jest szansa na odzyskanie niezarejestrowanego numeru na kartę

Jeżeli z jakiegoś powodu nie zdążyliście zarejestrować swojego numeru na kartę, wciąż macie szansę na jego odzyskanie. Warunkiem do odblokowania karty SIM jest zachowanie ważności konta w dniu rejestracji. Taki niezarejestrowany numer zostanie odzyskany o ile został zablokowany w trakcie ważności konta, a sama rejestracja karty przeprowadzona przed końcem ważności połączeń przychodzących (ostatni dzień ważności konta*).

Jeszcze aktywujesz bonusy za rejestrację numeru

Wszyscy duzi operatorzy komórkowi postanowili przedłużyć „spóźnialskim” możliwość rejestracji karty SIM z promocyjnymi bonusami. Użytkownicy prepaidów w Plusie, Orange i T-Mobile mają taką możliwość do 28.02.2017 r. Przy czym w Orange na aktywację przysługujących bonusów mamy aż 60 dni od momentu zarejestrowania numeru. W T-Mobile czas na aktywację bonusów wynosi 30 dni, a w sieci Plus musimy zdążyć przed końcem promocji czyli do końca lutego. W Play możliwość aktywowania bonusów została przedłużona w krótszym terminie do 17 lutego br. Być może data ta ulegnie kolejnemu wydłużeniu ale gwarancji na to nie ma żadnej.

Wpływ rejestracji prepaidów na rynek

Z szacunkowych danych, które znajdziemy w mediach internetowych można już powoli prognozować w jakim stopniu rejestracja wpłynie na sam rynek telekomunikacyjny:

(…) dezaktywacja mogła dotyczyć nawet 11-12 mln prepaidów, czyli mniej więcej połowy obsługiwanych przez telekomy w końcu grudnia – pisze serwis rpkom.pl

UKE w odpowiedzi na nasze pytania poinformował, że według danych przekazanych mu przez telekomy zarejestrowanych zostało 68,7 proc. kart prepaid. Są to dane obejmujące m.in. trzech dużych sieci komórkowych, bez Orange Polska – czytamy dalej.

UKE nie dysponuje też jeszcze wiedzą, jaka część kart prepaid jest faktycznie używana. Można jednak przyjąć, że stanowią około 70 proc. wszystkich widocznych w raporcie GUS, czyli – w końcu grudnia – ponad 15 mln sztuk. Jeśli z tej liczby zarejestrowanych zostało około 69 proc. prepaidów, na rynku zostało około 11 mln kart. Zdaniem Witolda Tomaszewskiego, założyciela serwisu Telepolis.pl, liczba ta jest wyższa o około 2 mln – informuje rpkom.pl.

*Ważność konta w systemie prepaid wygasa wraz z okresem ważności połączeń przychodzących.

źródło: wł, operatorzy, rpkom.pl